Детальніше про електронні торги

Аукціони з продажу арештованого майна в Україні на сьогодні відбуваються за допомогою системи електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ) через мережу Інтернет. Система почала працювати в усіх регіонах України з серпня 2014 р. Діяльність системи регулюється Порядком реалізації арештованого майна від 29 вересня 2016 року. Ознайомитися з документом можна тут.

Окрім арештованого майна на СЕТАМ реалізовуються активи збанкрутілих банків та підприємств, а також фізичних та юридичних осіб у рамках проекту добровільної реалізації майна.

Підготовка майна

Передача майна до продажу на аукціоні розпочинається після визначення їхньої вартості (згідно з ЗУ “Про виконавче провадження”), а також після завершення терміну оскарження цієї оцінки (10 днів). Державні виконавці мають 5 робочих днів на підготовку документів, необхідних для реалізації визначеного майна, і ще 3 дні триває перевірка документів керівництвом регіональних органів ДВС. У разі виникнення претензій щодо повноти пакету документів, державний виконавець має 3 дні на усунення недоліків.

Після завершення перевірки Організатор вносить до Системи інформацію про майно та формує лот торгів на підставі отриманої ним заявки не пізніше ніж на другий робочий день з дати її отримання. На час проведення аукціону майно (за винятком нерухомості або такого майна, що не підлягає транспортуванню) може зберігатися у самого боржника, організатора або інших осіб, які можуть бути у тому числі визначені на відкритому конкурсі. Зберігач також проводить демонстрацію майна потенційним покупцям та передає його переможцю торгів.

Після внесення шнформації про лот до Системи автоматично визначається строк для підготовки до проведення торгів, реєстрації учасників, огляду майна, який становить:

для торгів за фіксованою ціною — 5 календарних днів;

для електронних торгів:

для лотів зі стартовою ціною до 5000,00 грн – 10 календарних днів;

для лотів зі стартовою ціною від 5000,01 до 1 000 000,00 грн – 20 календарних днів;

для лотів зі стартовою ціною від 1 000 000,01 грн – 30 календарних днів.

Ця інформація буде вказана на сайті СЕТАМ.

У разі, якщо майно є предметом іпотеки інформація про нього не пізніше ніж за 15 днів до дня початку прилюдних торгів друкується у 2 місцевих друкованих ЗМІ та надсилається окремим письмовим повідомленням державному виконавцеві та кредиторам боржника.

 

Користувачі системи

 

Реєстрація учасників

Система СЕТАМ - публічна та загальнодоступна, що досягається завдяки мережі Інтернет. Участь у торгах відбувається віддалено у режимі онлайн, так само відбувається спостереження за ними. Доступ на сайт системи є вільним для усіх охочих за умови обов’язкової реєстрації. Реєстрація на сайті є безкоштовною.

Інформація про умови, предмет та результати торгів доступні для будь-якої особи. 

Охочі придбати конфісковане майно подають заявки онлайн, основною вимогою є доступ до мережі Інтернет. Приймання заявок на участь в електронних торгах починається з моменту розміщення інформаційного повідомлення і триває до завершення електронних торгів.

 

Приймання заявок для участі в торгах

 

Перед поданням заявки щодо участі у конкретному аукціоні обов’язково сплачується гарантійний внесок - 5% заявленої на початку ціни. Сума гарантійного внеску на рахунок організатора повинна надійти Організатору не пізніше ніж за одну добу до закінчення електронних торгів не пізніше ніж за одну добу до закінчення електронних торгів.

Реєстрація у системі здійснюється автоматично. Відмова можлива лише через фіксований перелік підстав, насамперед, через неповне подання відомостей або несплату гарантійного внеску. Можливе повторне відправлення заявки.

Проведення аукціону

Електронні торги проводяться протягом одного робочого дня з 9-ї до 18-ї години.

Якщо остання цінова пропозиція надійшла за 5 хвилин до завершення строку, електронні торги автоматично продовжуються на 10 хвилин від часу подання останньої цінової пропозиції, але не пізніше 22-ї години.

Беруть участь можуть зареєстровані учасники, які здійснили вхід до системи за власним логіном і паролем.

Кожен учасник подає цінову пропозицію, більшу за попередню на автоматично встановлений та зазначений в описі лоту «крок». Винятком є особлива ставка, яку можете зробити будь-який учасник торгів, але тільки 1 раз під час торгів по конкретному лоту. Зробивши особливу ставку можна підняти ціну на будь-яку суму незалежно від встановленого кроку.

Переможець торгів - учасник, який зареєстрував найвищу цінову пропозицію або той, що першим погодився заплатити стартову ціну за умови відсутності інших пропозицій. Якщо на момент закінчення торгів не надійшло жодної цінової пропозиції, призначаються повторні торги з подальшою уцінкою майна.

 

Оформлення результатів

Протокол аукціону публікується у системі СЕТАМ (на сайті) автоматично не пізніше наступного дня після завершення торгів. Електронна версія протоколу також надходить на особистий аккаунт переможця та направляється до ДВС.

Переможець має 10 банківських днів на оплату придбаного майна. На основі протоколу та факту оплати переможцем суми за придбаний лот органом ДВС складається акт (протягом 5 діб), який має отримати переможець (винятком буде майно, що є предметом іпотеки, реалізація такого майна здійснюється згідно Порядку та Закону України «Про іпотеку»). ). Згідно з актом, новий власник отримує придбане майно у власність і з майна знімається арешт.

 

Коли від переможця не надходить протокол, переможцем вважається учасник, що виставив попередню ціну. Тривалість процедури залежить від активності переможця та займає до 22 діб.

Детальніше: Нормативно-правові засади діяльності

Сайт системи електронних торгів - SETAM.NET.UA 

Статистична інформація, щодо електронних торгів - STATS.SETAM.NET.UA