АТ «КОМІНБАНК» розпочав продавати на електронних торгах OpenMarket іпотеку на правах іпотекодержателя - Фото

Закон України «Про іпотеку» одним зі способів звернення стягнення на предмет іпотеки визначає позасудове врегулювання, зокрема право іпотекодержателя здійснювати продаж предмета іпотеки від власного імені будь-якій особі-покупцю (з дотриманням правил передбачених статтею 38 Закону України «Про іпотеку»)

Відповідно цього АТ «КОМІНБАНК» виставив на продаж через аукціон OpenMarket (ДП «СЕТАМ» Міністерства юстиції України) комерційну нерухомість, що виступає в якості застави по кредитним договорам, які було укладено з юрособою.

Зокрема для потенційних покупців пропонується придбати цілісний майновий комплекс для деревообробки та виробництва виробів з деревини (меблів, елементів меблів та дошок для широкого вжитку), що складається з:
- нежитлових будівель та споруд у кількості 17 позицій, загальною площею 23,4 тис. кв.м, з яких офісна площа складає 2,5 тис.кв.м, складська/виробнича площа - 20,06 тис. кв.м, а допоміжна - 0,8 тис. кв.м;
- споруди та передавальні пристрої у кількості 36 позицій.

«Нерухомість та земельна ділянка розташовані в смт Делятин, на автошляху національного значення Н09, що пролягає із м. Мукачево до м. Львів. У безпосередній близькості знаходяться готельно-ресторанний комплекс «Маливо» (160 м), готель-ресторан «Довбуш» (800 м, рейтинг 4,8 від користувачів Google), річка Прут (280 м). Відстань до залізничної станції Делятин - 1,8 км, до м.Яремче - 3,5 км, до ГТК «Буковель» - 40 км. Відстань до місця розташування основних джерел постачання сировини (лісу) складає 15-50 км, що є оптимальним для логістичного плеча. 

Виходячи з розташування та можливостей використання об'єкта, дані активи є цікавими широкому колу потенційних покупців.

За умови відповідної зміни цільового призначення земельної ділянки, придбання такої нерухомості може розглядатись, як інвестиція у будівництво житлового, готельного чи готельно-туристичного комплексу. Основними перевагами є значна земельна ділянка (11 га, орендується у територіальної громади на строк до 2030 року), мальовничий краєвид, наявність всіх необхідних комунікацій», — розповів начальник Управління по роботі з непрацюючими активами АТ «КОМІНБАНК», Ігор Требін.

«АТ «КОМІНБАНК» став вже другим банком-партнером, який реалізує іпотечну нерухомість на правах іпотекодержателя. Вітаємо таке рішення фінустанови і запрошуємо інших наших партнерів розглянути такий спосіб продажу активів. До речі по першому кейсу був позитивний досвід і лот було успішно продано для державного банку», — наголосив гендиректор ДП «СЕТАМ» Олександр Мамро.

Місцезнаходження майна: Івано-Франківська обл., Надвірнянський р-н, с. Делятин.
Стартова ціна лота: 45 624 120 грн (≈1 949 грн за кв.м).
Дата проведення аукціону: 22 травня 2024 року.

Детальніше ознайомитись з процедурою торгів, лотом та зареєструватися на аукціон можна за посиланням: setam.net.ua/auction/547187

Аукціон OpenMarket (ДП «СЕТАМ» Міністерства юстиції України) — це простий та ефективний засіб реалізації та придбання майна через мережу інтернет. Онлайн-аукціон працює на всій території України з 2014 року. Загальна сума продажу з початку роботи 21,9 млрд грн. 

АТ «КОМІНБАНК» (COMINBANK) — універсальний банк, зареєстрований НБУ 3 грудня 1993 року, свідоцтво про реєстрацію №219. COMINBANK є учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Власником істотної участі є Стефан Пол Пінтер — засновник та виконавчий директор приватної інвестиційно-банківської та керуючої компанії GML Capital LLP (Лондон, Велика Британія).