OpenMarket продав за допомогою Blockchain майна на 2 млрд грн - Фото

OpenMarket (ДП “СЕТАМ” Міністерства юстиції України) за рік функціонування онлайн-аукціон на базі технології розподіленого реєстру провів 11 310 торгів на понад 2 млрд грн.

Рік тому, 6 вересня 2017 року, в Україні презентували перший у світі електронний аукціон – OpenMarket, який почав використовувати інноваційну криптографічну технологію захисту Blockchain.

Учасник торгів може перевірити хеш-код на сайті blockchain.gov.ua, який адмініструє Фонд Східна Європа.

Саме цей фонд вирішив виступити в ролі модератора і розмістив у себе ноду-аудитор, яка містить повну копію транзакцій в блокчейні.

За рік пройшло 11 310 успішних торгів на 2 091 861 083,5 грн.

За цей час середнє підвищення ціни від стартової по проданим лотам збільшилося з 12% до 18%.

«Щодо розширення функціоналу в нашій системі, то ми плануємо додати можливість запису в blockchain і подальшої перевірки користувачем статусів його заявки на участь в торгах», – зазначив генеральний директор ДП “СЕТАМ” OpenMarket Віктор Вишньов.

Blockchain у систему електронних торгів арештованим майном було впроваджено спільно з Державним агентством з електронного урядування, міжнародною компанією BitFury та “Фондом Східна Європа” за підтримки Міністерства юстиції України.

«Також ми нещодавно відкрили сервіс з продажу прав на землю OpenMarketLand. Це перший аукціон з продажу землі на блокчейні у світі», - додав Віктор Вишньов.

Blockchain є сучасною технологією розподільних даних, ідея якої полягає у функціонуванні без централізованого керівництва. Використання блокчейну забезпечує можливість функціонування систем без посередників, що дозволяє підвищити швидкість транзакцій, суттєво зменшити витрати та запобігти корупції. Захист та збереження даних здійснюється за допомогою потужних криптографічних алгоритмів.

OpenMarket (ДП “СЕТАМ” Міністерства юстиції України) - це простий та ефективний засіб реалізації майна через мережу Інтернет. Система працює на всій території України з 2014 року.

Веб-сайт OpenMarket: om.gov.ua

Сторінка OpenMarket у Facebook: https://www.facebook.com/setam.gov