OpenMarketLand (ДП “СЕТАМ”) продав права оренди землі на 32 млн грн - Фото

OpenMarket (ДП «СЕТАМ» Міністерства юстиції України) провів понад 300 електронних торгів прав оренди на землю, в результаті отримано 32,3 млн грн.
До продажу на спеціальному майданчику https://land.setam.net.ua/ було запропоновано права оренди на ділянки у всіх областях України.
В цілому кількість проведених аукціонів на OpenMarketLand - 507.
Кількість успішних проведених аукціонів на OpenMarketLand - 301.
Загальна стартова сума продажу - 10 646 522,02 грн.
Загальна сума продажу - 32 328 337,86 грн.
Таким чином, загальне подорожчання лотів склало 203,7%.
«Електронні торги довели високу ефективність. За рахунок конкуренції між потенційними покупцями відбувається суттєве подорожчання від нормативної грошової оцінки. Це дозволило залучити додатково до місцевих бюджетів 21,7 млн грн», - наголосив генеральний директор ДП «СЕТАМ» Віктор Вишньов.
Торги з продажу оренди землі відбуваються виключно з використанням сучасної технології Blockchain, яка унеможливлює будь-які маніпуляції та корупційні ризики.

Довідково

Восени 2018 року Державне підприємство «СЕТАМ» та Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру презентували пілотний проект впровадження електронних земельних торгів.

Влітку минулого року Кабмін ухвалив Постанову №688 від 21 червня 2017 року, реалізація якої сприяє викоріненню зловживань із землею на місцях та забезпечує прозорість і відкритість даної сфери.
Тоді Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, представляючи це рішення, зазначив, що суть запропонованих змін полягає у встановленні умов розпорядження землею в частині передачі її в оренду - виключно через електронний аукціон.
За розрахунками уряду, зростання надходжень до місцевих бюджетів від передачі державної землі в оренду вже за півтора року перевищить 1 млрд грн.

OpenMarket (ДП “СЕТАМ” Міністерства юстиції України) - це простий та ефективний засіб реалізації майна через мережу Інтернет. Система працює на всій території України з 2014 року.
Веб-сайт OpenMarket: om.gov.ua
Сторінка OpenMarket у Facebook: https://www.facebook.com/setam.gov