ПриватБанк успішно реалізував через СЕТАМ права вимоги за портфелем карткових кредитів об’ємом майже на 500 мільйонів гривень - Фото

В рамках затвердженої Урядом та НБУ політики скорочення проблемної заборгованості державних банків, ПриватБанк реалізував через електронний аукціон OpenMarket (ДП «СЕТАМ» Міністерства юстиції України) права вимоги за портфелем карткових кредитів загальною заборгованістю на суму 491 млн грн.

До участі у торгах було допущено 2 фінансові установи, які мають діючу ліцензію на надання коштів у позику та/або послуги з факторингу, відповідають вимогам банку, регулятора та дотримались умов Правил реалізації.

23 лютого 2024 року було проведено електронні торги, з автоматичним зниженням стартової ціни (голландська модель проведення аукціону), за підсумками якого найбільша цінова пропозиція склала 13 101 000 грн, що на 24% більше за мінімальну ціну визначену банком.

28 березня 2024 року, за результатами електронних торгів, була підписана Угода і права вимоги були передані Новому кредитору.

Реалізований банком портфель включає понад 79 тисяч “старих” споживчих кредитів наданих в попередні роки фізичним особам без забезпечення, які були визнані безнадійними та списані за рахунок сформованих резервів. З портфелю для продажу виключені кредити, за якими боржниками є військовослужбовці, мобілізовані - за інформацією, яка наявна в ПриватБанку.

Всі позичальники, борги яких були відступлені,
упродовж 10 днів будуть повідомлені про факт відступлення прав вимоги, про передачу персональних даних та буде надана інформація про Нового кредитора і його контактні дані.

Нагадаємо, наприкінці 2023 року Наглядова рада ПриватБанку затвердила рішення щодо організації продажу права вимоги за вказаним портфелем безнадійних кредитів. Ознайомитись з перебігом торгів можна за
посиланням.