Укрексімбанк розпочав продаж проблемних кредитів загальною вартістю більше 100 мільярдів гривень на голландських аукціонах  - Фото

Укрексімбанк розпочинає використання нового інструменту роботи з непрацюючими активами (NPL) та вперше виставляє права вимоги за кредитними договорами та договорами забезпечення, укладеними з юридичними особами, на аукціони за голландською моделлю з покроковим зниженням ціни до заздалегідь визначеного рівня. Загальні обсяги таких активів Банку, які будуть виставлені на продаж протягом поточного року, становлять більше 100 мільярдів гривень.

Перший аукціон на платформі електронної системи OpenMarket Державного підприємства «СЕТАМ» за голландською моделлю, на якому до продажу пропонуються боргові зобов’язання одного з колишніх лідерів м’ясопереробної промисловості Черкаського регіону – ТОВ «Черкаська Продовольча Компанія», забезпечені іпотекою значного масиву виробничої нерухомості у м. Черкаси, призначено на 9 березня 2023 р.

Серед активів, які передані Банку у забезпечення виконання боржниками своїх кредитних зобов’язань та будуть виставлятися на продаж:

  • промислові, торгові будівлі та споруди, комплекси виробничо-складських і адміністративних будівель;
  • об'єкти незавершеного будівництва, в т.ч. громадського центру площею більше 219 тис. кв. м, розташованого у м. Києві;
  • масиви земельних ділянок у Київській області з різним цільовим призначенням;
  • активи агропромислового комплексу, серед яких молочно-товарні і тваринні комплекси, розташовані у різних регіонах країни;
  • приміщення заводів у містах Дніпро, Черкаси, Луцьк;
  • високотехнологічне обладнання тощо.

«Укрексімбанк одним з перших державних банків розробив порядок відступлення права вимоги за проблемними кредитами з урахуванням всіх нормативних вимог. З огляду на те, що частина кредитів не обслуговується вже протягом багатьох років, їх погашення за повною номінальною вартістю дуже ускладнене, особливо під час повномасштабної війни. Тому для досягнення максимального повернення за кожним кейсом продаж відбувається у декілька стадій. 2022 року банком вже проведено два кола аукціонів за англійською моделлю з максимально широкою експозицію для потенційних покупців. Зараз за цим пулом активів ми розпочинаємо торги з можливістю зниження ціни, що створює набагато привабливішу пропозицію для інвесторів та професійних учасників ринку роботи з NPL», – відзначив член Правління Укрексімбанку Дмитро Каплюк.

«Такі лоти особливо цікаві тим, хто знається на проблемних кредитах та вміє з ними працювати. В нашій базі є такі користувачі, тому банк має всі шанси реалізувати права грошової вимоги через наш аукціон», – зазначив генеральний директор ДП «СЕТАМ» Олександр Мамро.

Зацікавлені в придбанні активів представники фінансових компаній можуть детальніше ознайомитися з пропозиціями Банку та порядком проведення аукціонів в «Кімнаті даних» Укрексімбанку, зателефонувавши за номерами 044-247-89-43, 050-700-37-16 або надіславши запит на електронну пошту investorrelations@eximb.com.