Шановні відвідувачі!
1 січня 2020 року набув чинності Закон України “Про внесення змін до закону України “Про запобігання корупції” щодо викривачів корупції”.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України “Про запобігання корупції” викривач – фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, повідомила про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, вчинених іншою особою, якщо така інформація стала їй відома у зв’язку з її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходженням нею служби чи навчання або її участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання.
Крім того, відповідно до внесених до Кодексу України про адміністративні правопорушення змін (частина третя статті 272) викривач є свідком у справах про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією.
Разом з тим, згідно з внесеними до Кримінального процесуального кодексу України змінами (пункти 16-2 та 25 частини першої статті 3) викривач – фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, звернулася із заявою або повідомленням про корупційне кримінальне правопорушення до органу досудового розслідування та є заявником.
Права викривача виникають з моменту повідомлення інформації про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції».
Права та гарантії захисту викривачів поширюються на близьких осіб викривача (частина третя статті 53³ Закону України «Про запобігання корупції»).
Звертаємо увагу, що згідно з приміткою до статті 53 Закону України «Про запобігання корупції» близькими особами викривача є особи, зазначені в абзаці четвертому частини першої статті 1 Закону України «Про запобігання корупції».
Повідомлення має містити фактичні дані, що підтверджують можливе вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень цього Закону, які можуть бути перевірені та стосуватися конкретної особи.
У разі наявності інформації про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» посадовими особами чи іншими службовими особами ДП “СЕТАМ”, ви можете скористатися наступними каналами для повідомлення, а саме:
- Внутрішні канали повідомлення – способи захищеного та анонімного повідомлення інформації, яка повідомляється викривачем керівнику або уповноваженому підрозділу (особі) органу або юридичної особи, у якій викривач працює, проходить службу чи навчання або на замовлення якої виконує роботу.
1.1. Внутрішні канали Підприємства:
1) телефонна лінія Уповноваженого з питань антикорупційної діяльності ДП “СЕТАМ” ( далі -Уповноважений): +380 97 453-20-99 в робочі дні з 9.00 до 17.00;
2) електронна поштова скринька Уповноваженого: t.ustymenko@setam.net.ua ;
3) на особистому прийомі особи, яка уповноважена отримувати усні та письмові повідомлення (Уповноважений з питань антикорупційної діяльності) з 10.00 до 12.00 в робочі дні, кабінет №214б.
4) канал онлайн-зв’язку через офіційний вебсайт: https://setam.gov.ua в розділі “Запобігання корупції”.
- Регулярні канали повідомлення – шляхи захищеного та анонімного повідомлення інформації викривачем органу, до компетенції якого належить розгляд та ухвалення рішень з питань, щодо яких здійснюється повідомлення.
2.1. Регулярні канали Підприємства:
1) спеціальна телефонна лінія для повідомлень викривача:+38 (044) 334-75-43;
2) спеціальна електронна поштова скринька для повідомлень викривача: anticor@setam.net.ua ;
3) канал онлайн-зв’язку через офіційний вебсайт:https://setam.gov.ua в розділі “Запобігання корупції”.
Для можливості розпочати перевірку повідомлення повинно мати таку інформацію:
хто вчинив правопорушення (ПІБ, посада);
про особисті дані особи, яка здійснює повідомлення (у разі подання повідомлення із зазначенням відомостей про себе), у разі якщо ви хочете повідомити анонімно, для зручності залиште електронну пошту, на яку надійде ідентифікатор (після його внесення до Єдиного порталу повідомлень викривачів);
про яке правопорушення є бажання повідомити;
про джерело отримання інформації;
про обставини правопорушення (та прикріпіть підтверджуючі матеріали).
Для здійснення повідомлення можете скористатися такими пам’ятками:
пам’ятка щодо права та гарантії захисту викривачів
пам’ятка про порядок розгляду повідомлення
пам’ятка про що можна повідомити
ПАМ’ЯТКА ВИКРИВАЧА канали повідомлення СЕТАМ