Луганські шахтарі зможуть продавати вугілля на державних електронних аукціонах OpenMarket - Фото

Презентація державних електронних аукціонів OpenMarketВугілля відбулася в Сєверодонецьку.

«OpenMarket.Вугілля – це надзвичайно актуальна тема, оскільки завдяки реформі децентралізації громади отримали право користуватися землями, і в цьому питанні все має бути максимально відкритим та прозорим. Україна йде до того, щоб всі процеси, які стосуються держави й органів державної влади, були відкритими, тому такі сервіси є безцінними. Сьогодні зроблено перший крок, до переходу Луганської області до відкритості в цих процесах», – розповів виконуючий обов’язки голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Філь.

Проект OpenMarket Вугілля відкриває ринок вугілля переводячи продажі в онлайн. Це дозволяє відкрити доступ для малих та середніх гравців ринку громадського контролю; збільшити дохід для продавців вугілля; споживачі отримають чесний та ефективний майданчик для закупівлі вугілля.

«Проект OpenMarket Вугілля – це онлайн аукціон з продажу вугілля, який відкриває доступ на ринок вугілля всім охочим (процес участі максимально простий), усуває існуючі корупційні ризики формування ціни на продукт, розкриває показники щодо об’ємів продажу, ціни та попиту на вугілля та відкриває дані для учасників ринку», - пояснив Генеральний директор ДП “СЕТАМ” OpenMarket Віктор Вишньов

OpenMarket Вугілля - це електронний ресурс, що є складовою частиною системи електронних торгів, на якому розміщуються організаційно-методичні матеріали, інформаційні повідомлення про електронні торги та результати їх проведення, здійснюються подача заявок на продаж лотів, реєстрація учасників, подача заявок на участь в електронних торгах та проводяться електронні торги. Також планується запуск мобільного додатку для подібного виду торгів, аналогічного вже запущеному мобільному додатку «SETAM» для електронних торгів арештованим майном.

OpenMarket Вугілля зможе вирішити головну проблему будь-якого ринку – нерівномірного доступу гравців ринку до інформації. Саме загальний безбар’єрний доступ до подібних аукціонів дозволить прибрати корупційні ризики в торгівлі державною вугільною продукцією. Аналогічний досвід в нас вже є – при впровадженні системи електронних торгів арештованим майном було розрушено корупційні схеми, що десятиліттями існували на даному ринку. Сьогодні «всі бачать все», що унеможливлює маніпуляції з торгами.

ДП «СЕТАМ» OpenMarket - це чесний, простий та ефективний засіб реалізації майна через мережу Інтернет. Система працює на всій території України з 2014 року. Загальна сума продажів на онлайн-аукціоні складає 8,4 млрд грн

OpenMarket.Вугілля – це онлайн аукціон з продажу вугілля, який відкриває доступ на ринок вугілля всім охочим (процес участі максимально простий), розкриває показники щодо об’ємів продажу, ціни та попиту на вугілля та відкриває дані для учасників ринку.

Адреса аукціону: https://setam.net.ua/coal

Проект реалізований за підтримки наданої проектом «Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах» (TAPAS), що фінансується урядами США та Великобританії і виконується Фондом «Євразія», спільно з Фондом Східна Європа та 1991 Open Data Incubator.