Мін’юст передав ДП «СЕТАМ» в управління Агентству з розшуку та менеджменту активів (АРМА) - Фото

Міністерство юстиції підтримує децентралізацію функцій виконавчої влади й позбавлення того інструментарію, у якому поступово відпадає нагальна потреба. Про це заявила представниця відомства під час прес-конференції 7 лютого.

Раніше Розпорядження №212 Кабінету міністрів України передбачало, що організатором електронних торгів має бути держпідприємство у сфері управління Міністерства юстиції.

Втім, 6 лютого Уряд ухвалив рішення змінити умови експерименту з реалізації арештованого майна у виконавчому провадженні. Зокрема встановлено, що відтепер організатор електронних торгів визначатиметься за конкурсом.

“Чому АРМА і чому СЕТАМ? Сьогодні АРМА є найбільшим спеціалізованим органом з питань управління конфіскованим та арештованим майном, розвиток якого так потрібен нашій державі. Я хочу сказати, що це не є рішення особисто Мін’юсту. Учора це рішення було прийнято на засіданні Уряду, - наголосила Перший заступник Міністра юстиції України Олена Сукманова. - АРМА зверталось з цією пропозицією до МВС (штрафмайданчики), МЕРТу (ProZorro) та Мін’юсту з проханням передати державне підприємство, яке має відповідні потужності для зберігання, реалізації та роботи з майновими активами. Саме тому Мін’юст вирішило піти назустріч розвитку діяльності у цьому напрямку і, розуміючи необхідність підтримання цього рішення, вирішило передати ДП “СЕТАМ” до сфери управління АРМА”.

Голова АРМА Антон Янчук заявив, що АРМА зацікавлене передусім у логістичній інфраструктурі СЕТАМ. Адже державне підприємство має розвинену складську та логістичну інфраструктуру у всіх областях України та понад 200 працівників, які можуть виконувати роботи, необхідні АРМА для виконання своїх завдань.

«У АРМА є потреба в отриманні комплексних послуг з ідентифікації, інвентаризації, пакування, транспортування, збереження активів з моменту, коли вони передані і до моменту, коли вони передаються управителю або на реалізацію, - заявив Голова АРМА Антон Янчук. - Ми аналізували ринок і дійшли висновків, що наразі на ринку ніхто таких комплексних послуг не надає. Закупівля цих послуг поодинці – складний, тривалий і дорогий процес. Головне, це створює ризики шкоди майну. Наразі логістичні та складські потужності ДП СЕТАМ можуть задовольнити попит АРМА на такі послуги».

Під час прес-заходу генеральний директор ДП “СЕТАМ” Віктор Вишньов нагадав, що СЕТАМ створювалося 4 роки тому в якості експерименту для подолання корупції, характерної для сфери реалізації арештованого майна - від визначення організатора торгів до допуску учасників, від махінацій під час аукціону до розукомплектації арештованих автівок, від можливості домовитися про будь-що до банальних крадіжок майна, яке знаходилося на зберіганні.

«На мою думку, СЕТАМу вдалося докорінно змінити систему: запровадити чесні механізми доступу до торгів, гарантувати безпечність збереження активів, гарантувати безпечність ставок через блокчейн. І це вилилось у конкретні результати, - заявив В. Вишньов. - Так, лише за 2018 рік OpenMarket продав майна на 2,7 млрд грн та почали проводити електронні земельні аукціони в Україні. Ми бачимо перспективу у співпраці з АРМА з розвитку нових галузей комплексних послуг. Наша стратегічна мета – система, що складається зі зберігання, управління та реалізації майна».

Віктор Вишньов запевнив, що співпраця з АРМА дозволить ДП «СЕТАМ» розширити функціонал діяльності у нових сферах та збільшити надходження у державний бюджет України.

Для довідки:

АРМА (Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів) - є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, уповноваженим на формування та реалізацію державної політики у сфері виявлення та розшуку активів, які можуть бути арештовані у кримінальному провадженні, а також управління активами, які арештовані у кримінальному провадженні.

­Офіційний веб-сайт: arma.gov.ua. Контакти для преси: press@arma.gov.ua. 044 290-08-31.

СЕТАМ (система електронних торгів арештованим майном) - це чесний, простий та ефективний засіб реалізації майна через мережу Інтернет. Система працює на всій території України з 2014 року

Веб-сайт OpenMarket: om.gov.ua.
OpenMarket у Facebook: facebook.com/setam.gov.