OpenMarket (СЕТАМ) продав за допомогою Blockchain майна на 3,2 млрд грн  - Фото

OpenMarket (ДП “СЕТАМ” Міністерства юстиції України) за період функціонування онлайн-аукціону на базі технології розподіленого реєстру провів 13 842 торгів на 3,2 мільярди гривень.

Понад рік тому, у вересні 2017 року, в Україні презентували перший у світі електронний аукціон – OpenMarket, який почав використовувати інноваційну криптографічну технологію захисту blockchain.

Учасник торгів може перевірити хеш-код на сайті blockchain.gov.ua
Фонд «Східна Європа» виступає в ролі модератора та розмістив у себе ноду-аудитор, яка містить повну копію транзакцій в блокчейні.
Від початку роботи на блокчейні кількість реалізованих лотів склала 13 842.
Загальна сума продажу - 3 216 794 588 грн.
Середній приріст ціни становить - 18%
Загальна кількість ставок записаних у блокчейн-хеш - 170 000.
ДП “СЕТАМ” також відкрив сервіс з продажу прав оренди на землю OpenMarketLand, який є першим земельним аукціоном на блокчейні у світі.
Найдорожчий лот реалізований з використанням технології - логістичний центр “Арктика” у Київській області, проданий за 195 010 000 грн.
«Збільшення кількості лотів, ставок, дохідності – усі фактори свідчать, що довіра до системи збільшилася. А саме збільшення надійності та захищеності і є метою використання технології розподіленого реєстру», – зазначив генеральний директор ДП “СЕТАМ” OpenMarket Віктор Вишньов.
Blockchain у систему електронних торгів арештованим майном було впроваджено спільно з Державним агентством з електронного урядування, міжнародною компанією BitFury за підтримки Міністерства юстиції.

Blockchain є сучасною технологією розподільних даних, ідея якої полягає у функціонуванні без централізованого керівництва. Використання блокчейну забезпечує можливість функціонування систем без посередників, що дозволяє підвищити швидкість транзакцій, суттєво зменшити витрати та запобігти корупції. Захист та збереження даних здійснюється за допомогою потужних криптографічних алгоритмів.
OpenMarket (ДП “СЕТАМ” Міністерства юстиції України) - це простий та ефективний засіб реалізації майна через мережу Інтернет. Система працює на всій території України з 2014 року.

Веб-сайт OpenMarket: om.gov.ua Сторінка OpenMarket у Facebook: https://www.facebook.com/setam.gov